Haberler & Duyurular
Mezuniyet Törenine Katılacaklar.
Mezuniyet Törenine Katılacak Öğrencilerin Davetiyelerini en geç yarına kadar bölüm sekreterliğinden almaları gerekmektedir.
Kep ve Cüppelerini almayan öğrencilerin de bunları en kısa zamanda almaları gerekmektedir.
Mezuniyetteki slayt gösterisinde gösterilmek üzere öğrencilein çektirsdikleri toplu fotoğraflardan (sınıfda , kampüste v.s. ) örnekleri Araş.gör. Sibel SENAN KUCUR'a iletmeleri gerekmektedir. Şu an için slayt gösterilmek üzere elimiizde çok az miktarda resim bulunmakta.(Mezun Olma Adaylarlarına Duyurulur. )
Oracle yaz eğitimi
Oracle yaz eğitimi için önerilecek kişileri belirledik.
5 asıl,2 yedek ismi vereceğim.Tabi acilen iletişim bilgilerinizi istiyorlar. E-posta,telefon bilgilernizi acilen bana yollarsanız çok sevinirim.
Sizlerle görüşme yapacaklar.
Onun için ismini yazdığım arkadaşlardan, gitmeyi düşünmeyenb,iş durumu kesinkleşen varsa hemen bana bildirsin yerine bir başkasını yazalım.
5 kişi alabileceklerini bildirdiler en son, 2 kişi ise ben yedek olarak bildiriyorum.
Bana bildirilen son tarihler başlangıç 7 Temmuz idi.Haftada 2 gün eğitim. 1 ay sonra ise partnerlerle görüşüp, birinde part time işe girip giremeyeceğiniz için görüşmeler yapacaksınız. 2-2,5 ay civarında sürecek eğitim.
Şimdi acil iletişim bilgilerinizi bekliyorum..
1.Gökhan Göksu
2.Ahmet Çamcan
3.Mehmet Nuri Deveci
4.Onur Tüzüntürk
5.Zafer Altuğ Sayar
6.Taner Aruk
7.Murat Dinç
Vazgeçen,istemeyen veya işe giren varsa lütfen acilen bana bildirsin.
zeynepg--@--istanbul--edu--tr Zeynep
2007-2008 Bahar Final Sonuçları

1)  Bilgisayar Ağlarında Güvenlik  (21.06.2008 -guncellendi)

Ubuntu 8.04 çıktı
GNOME 2.22.1 , Linux kernel 2.6.24 , PolicyKit ,PulseAudio sound server,Xorg 7.3,Vinagre remote desktop (VNC) ,ActiveDirectory integration ve daha fazlası www.ubuntu.com. Yenilikler hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek için http://www.ubuntu.com/testing/804rc
Bilişim Günleri 2008
28-29-30 Nisan tarihlerinde yapılacak olan Bilişim Günleri 2008 etkinliğimize hepiniz davetlisiniz.

28 Nisan : .Net ile Mobil Uygulamalar, Bilişim Hukuku
29 Nisan : Adobe Workshop
30 Nisan : Bilişim ve Kariyer, Özgür Yazılım, Görsel Efektler ve 3D Tasarım


Ayrıntılı bilgi için tıklayın.
Bölümümüz ITURO Yarışmasında ilk 8 e kaldı!
Bölümümüz İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Robot Takımı, geliştirmekte oldukları Robolift projesi ile İTÜ Robot Olimpiyatları 2008 kapsamınde yer alan, Microsoft Robotics Studio çalıştayına başvuran projeler arasından, jüri tarafından yapılan değerlendirilmeler sonucu , finalist olmaya hak kazanan 8 proje arasına seçildi. Haberin detayları için buraya bakabilirsiniz.
MS Yaz Okulu Başvuruları Başladı!
Microsoft Yaz okulu başvuruları başlamıştır. Başvurular Microsoft'un akademik yazılım geliştiricilere hizmet veren msakademik.net sitesi üzerinden yapılmaktadır. Haber ile ilgili detay ve başvuru yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.
EclipsIST sizlere Eclipse'in en iyilerini sunuyor
Sizleri 29-30 Nisan 2008 tarihleri arasında İstanbul'da 2. si gerçekleştirilecek olan EclipsIST 2008 - Türk Eclipse Zirvesine davet etmekten gurur duyuyoruz. EclipsIST 2008 Eclipse teknolojilerine odaklanmış olan tek ve ilk Türk zirvesi olması özelliğini sürdürüyor. Türkiyedeki Eclipse topluluklarına ve meraklılarına iki gün süresince zengin ve kaliteli içerik ve eğitimler sunacak, uluslararası Eclipse kişiliklerini yakından tanımanıza fırsat sağlayacak olan bu zirveyi kaçırmayın. Eclipse ve Eclipseciler ile kaynaşma fırsatını yakalayın. Bu sene Mike Milinkovich, Ralph Mueller, Philippe Krief konuşmacı olarak katılıyor. Kayıt olmak için...
Üniversite Lansman2008 Etkinliklerine davetlisiniz!
15 Nisan 2008, 13:30 – 17:30

Microsoft, geleceğin bilişim kahramanlarının daha verimli ve başarılı çalışmalar yürütebilmesi için Windows Server 2008, SQL Server 2008, Visual Studio 2008’i tasarladı. En gelişmiş özellikleri sunan, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayan, verimliliği ve etkileşimi artıran, maksimum düzeyde güvenlik kazandıran bu ürünlerle bir an önce tanışın, geleceğinizi koruma altına alın!
Gündem:
- Açılış
- Windows Server 2008 Gelceğin Platformu
- SQL Server 2008 ile Yeni Nesil Veri Tabanı Uygulamaları
- Visual Studio 2008 ve Yeni Nesil Web Uygulamaları

IUBK olarak (Tarık Hocamız sağolsun) lansman için servis kaldıracağız bizim kampüsten eğer yeterli katılım olursa. Katılacak olanlar katılacaklarını bize bildirirlerse ona göre kampüsten servis kaldıralacaktır.

Katılmak için lütfen önce kayıt olunuz : MSAkademik

İ.Ü.Bilgisayar Kulübü
Seminer | Yazılım Mucizesi Google
Tarih : 8 Nisan Salı 2008
Saat : 14:00-16:00
Yer : Mühendislik Fakültesi Mavi Salon (Kantinden öğrenci işlerine giderken solda)

Seminer BilgeAdam'dan gelecek Google üzerine uzmanlaşmış kişiler tarafından verilecektir.

İ.Ü.Bilgisayar Kulübü
ERP Semineri - Dinamik Çözüm
ERP(Enterprise Resource Planning – Kurumsal Kaynak Planlama).


Orta ve büyük ölçekli işletmelerin tüm süreçlerini(Satış,Satınalma,Finans,Lojistik, İnsan Kaynakları,Üretim vs) tek bir veritabanı ve tek bir business logic altında yöneten sistem. Burada genel olarak ERP yi tanıtıldıktan sonra Microsoftun ürünü olan Dynamics Ax (eski adı MBS Axapta) dan bahsedilecektir.

· ERP sistemlerinin kurumsal iş süreçlerine bakışı , iş süreçlerinin analizi , kullanıcı sorunlarının doğru anlaşılması
· Analizi yapılan süreçlerin nesne yönelimli programlamaya uygun modellenmesi ve imlemente edilmesi
· ERP ve Raporlama
· Sadece teknik adam olmak yeterli mi?
· ERP nin getirileri
· Microsoft Dynamics Ax ERP yazılımı ve geleceği

Bu seminerden sonra bir ay boyunca Cumartesi günleri MS Dynamics Ax Programming eğitimimiz olacak. Tarihi ve yeri seminer günü duyrulacak.

http://www.dinamikcozum.com/turkish/index.php

Tarih : 1 Nisan Salı 2008
Saat : 14:00 - 16:00
Yer : Mavi Salon (Mühendislik Fakültesi, İnternet Kullanım Merkezi karşısı) (Kantinden öğrenci işlerine giderken sol tarafta)İ.Ü. Bilgisayar Kulübü
Arkadaşımız vefat etmiştir
Bölümümüz 3. sınıf öğrencisi 2005 girişli Mücahit Ayhan bugün (pazar) saat 11.30 gibi vefat etmiştir. Yakınlarına Allah'tan rahmet dilerim. Cenazesi yarın (pazartesi 12.30) öğle namazına müteakip Avcılar Merkez Camii'nden kaldırılacaktır.
Orada hep birlikte bulunalım
Seminer | PKI (Public Key Infrastructure)
PKI (Public Key Infrastructure) yani Açık Anahtar Alt Yapısı konulu seminerimize tüm herkes davetlidir.

Alcatel Bilgisayar Yüksek Mühendisi Erdem Bey'in vereceği seminerimizde aşağıdaki konular anlatılacaktır.


- Şifreleme Algoritmaları
- Dijital İmza
- Akıllı Kartlar
- Veri Şifreleme
- Simetrik ve Asimetrik Şifreleme Teknikleri


Seminerimiz bu konuları bilen veya bilmeyen herkes için çok öğretici ve yararlı bir seminerdir. Bu konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu seminerimizi kaçırmayın!


Seminer;

Tarih : 18 Mart Salı
Saat : 14:00-16:00
Yer : Mühendislik Fakültesi A1 Seminer Salonu
Konuşmacı : Erdem YILMAZ
Adobe, Air Platformunu duyurdu
Uzun bir suredir Flex ile RIA(rich internet applications) konusunda calisan Adobe kisa bir sure once Apollo kod adiyla gelistirmekte oldugu platformu gorucuye cikardi. Air(Adobe Integrated Runtime) adindaki bu platform AJAX,Flash ve Flex kullanarak icerik ve gorsel olarak zengin web ortamlarinin gelistirilmesinde kullanilabilecek.

http://www.adobe.com/products/air/
Ebay - Adobe AIR
http://en.wikipedia.org/wiki/Adobe_Air
III. Öğrenci - Öğretim Görevlileri Toplantısı
11 Mart Salı günü saat 14:00'da A1 Konferans Salonunda başta Halim Zaim Hocamızın ve diğer öğretim elemanlarının katılımıyla düzenlenecek olan III. Öğrenci - Öğretim Görevlileri Toplantısına herkes davetlidir.

Halim Bey bu konuda "Bölümle ilgili şikayeti, önerisi ve söylemek istediği birşeyler olan herkes katılsın" dedi. Söyleyeceğiniz herşey dikkate alınacak ve sorunların giderilmesi için çalışmalar yapılacaktır.

Bölümdeki tüm öğrenciler davetlidir.

(Not : 3.sınıfların o saatteki dersini başka zamana alamadığımız için bir çakışma söz konusu olmakta. Fakat başka bir alternatif olmadığı için mecburen bu saatte karar kılınmıştır.)
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22