Haberler & Duyurular
MEZUNİYET TÖRENİ İLE İLGİLİ
MEZUNİYET TÖRENİNE KATILMAK İÇİN İSİM YAZDIRAN ÖĞRENCİLER 20.06.2007 TARİHİNE KADAR İMZA KARŞILIĞINDA DAVETİYELERİNİ VE 50 YTL KARŞILIĞINDA DA KEP VE CÜPPELERİNİ BÖLÜM SEKRETERLİĞİNDEN ALMALARI GEREKMEKTEDİR. TÖREN SONRASI KEP VE CÜPPELER İADE EDİLDİĞİNDE PARALAR DA İADE EDİLECEKTİR. AYRICA TÖRENE KATILACAK ÖĞRENCİLER VESİKALIK RESİMLERİNİ MAİL İLE ARAŞ.GÖR. SELÇUK SEVGEN'E GÖNDERMELERİ GEREKMEKTEDİR.
Safari Artık Windows'ta
Apple bir süredir internet tarayıcısı Safari'nin Windows sürümünü geliştirmekteydi. Tarayıcı piyasasında Mac dışında da yer almak isteyen Apple gün (12.07.2007) itibariyle Windows sürümünün betasını yayınladı. Beta sürümünü http://www.apple.com/safari/download/ adresinden indirebilirsiniz.
Mezuniyet hakkında
Mezuniyete katılacak olan arkadaşlar ayın 15'ine kadar sekreterliğe isimlerini bildirmeleri gerekiyor. Bu tarihten sonra yalvarmak bile para etmez :) . MEzuniyete bu sene dördüncü sınıfta olan yada mezuniyet dönemi bu sene olan kişiler katılabiliyor.
MOSS Egitimi Alcaklar Belirlendi.
2007 yılında birçok Microsoft iş ortağı Microsoft Office Sharepoint Server (MOSS) 2007 konusunda projelere başlamıştır ama projelerde çalışacak yeterli işgücü olmadığı için sektörde Sharepoint 2007 ürününü bilen bilişim uzmanlarına talep artmıştır. Öğrencilere staj, yarı-zamanlı çalışma ve tam-zamanlı çalışma imkanı sunan Students to Business (S2B) programı kapsamında sektörün ihtiyaç duyduğu uzman kaynağını yetiştirmek ve sektöre hazırlamak amacıyla bu eğitim Microsoft ve Bilgeadam tarafından düzenlenmektedir. Bu eğitimin en büyük özelliği ise bu eğitime katılacak öğrencilerin eğitim sonrasında Microsoft İş Ortaklarında Sharepoint projelerinde çalışmaya başlayacak olmalarıdır. S2B Programı dahilinde eğitimi alan öğrenciler eğitim sonrası staj,yarı-zamanlı ve tam zamanlı olarak Microsoft İş Ortaklarında işe yönlendirileceklerdir. Liste için: http://www.msakademik.net/haberdetay.aspx?id=168
ıstanbul bilişim kongresi kurumsal yazılım 2007
7-9 Haziran 2007de Bahcesehir Universitesi BesIktas Kampusunde duzenlenecek olan Istanbul Bilisim Kongresi Kurumsal Yazilim da calismak icin gencler araniyor. TBD-Gencin sayisinin buyuk bir kongre icin yetersiz olmasi sebebiyle bizlerden destek istediler.
IEEE kongreye Yazilim standardlari ve ISBIR sunumlariyla ayrica TURKIEEE & ISBIR standiyla katiliyor.Bunun karsiliginda salon sorumlusu ve kayit masasinda calisabilecek IEEEci gencler beklentisindeler.
Organizasyonda gorev alanlarin kazanacaklari ise :
- IBM duzenleyecegi Calistay
-Inproda Insan Kaynaklari Danismanlik Sirketinin duzenleyecegi Calistay
-Ucretsiz TBD Uyeligi; TBD-Genc olmak (TBD organizasyonlarina ucretsiz katilim)
Prog. Lang. 2 Proje Teslim
Programming Languages 2 dersi kapsamında verilen proje en geç 07.06.2007 Perşembe günü saat 11.00 e kadar görevli araştırma görevlilerine teslim edilmeli ve öğrenciler aynı gün içerisinde projelerini anlatabilecek şekilde hazır bulunmalıdırlar.
Proje teslimi için; 1- Bir CD içerisinde uygulamanın derlenmiş çalıştırılabilir hali,
2- Gene aynı CD içerisinde derlenmeye uygun C++ projesi ve kaynak kodu,
3- Kaynak kodun yazıcıdan alınmış çıktısı gerekmektedir. Cd üzerinde örencinin adı soyadı ve numarası ile PL2 MyArray başlığı yazılı olmalıdır. Bu bilgileri çıktısı alınacak kaynak kodun başında da yazılmalı ve dosyalı bir şekilde teslim edilmelidir. Teslim edilebilecek araştırma görevlileri : Araş. Gör. Derya Yıltaş, Araş. Gör. Eylem Demirel, Araş. Gör. Sibel Senan.
COMPUTER NETWORKS AND TECHNOLOGIES II PROJE KONTROLÜ
Kontroller 13 Haziran Çarşamba günü yapılacaktır. Projeler tek başına yada iki kişilik gruplar halinde kabul edilecektir.Proje yapan herkesin İSİMLERİNİ ve NUMARALARINI Araş.Gör.Zeynep Gürkaş AYDIN'ın kapısında asılı olan listede kendilerine uygun saat aralıklarına ve sıra numarasina yazmaları gerekmektedir. Kontroller bu listeye göre yapilacaktir. Saat aralıklarının dışına kesinlikle çıkılmayacaktır. Sıralar arasında boşluk bırakılmaması gerekmektedir. • Kontrol günü sınavı olan öğrencilerin kendilerine uygun saat aralığında boş yer kalmaması durumunda Araş.Gör.Zeynep GÜRKAŞ AYDIN ile görüşmesi gerekmektedir.
Araş.Gör.Zeynep GÜRKAŞ AYDIN
VTYS 2 dersi Proje kontrolleri 11 Haziran Pazartesi günü yapılacaktır
Proje Kontrolünde izlenecek sıra için listeler Araş.Gör.Zeynep GÜRKAŞ AYDIN'ın kapısına asılmıştır.Proje yapan bütün grupların grup numaralarını(asılan listeden kontrol edilerek) kendilerine uygun saat aralıklarına ve sıra numarasina yazmaları gerekmektedir. Kontroller bu listeye göre yapilacaktir. Saat aralıklarının dışına kesinlikle çıkılmayacaktir. Derlenmiş Proje Grupları listesi bölüm web sayfası Dosyalar Bölümüne eklenmiştir. Bu listedeki grup numaraları dikkate alınacaktır.
Araş.Gör.Zeynep GÜRKAŞ AYDIN
Araş.Gör.M.Deniz DEMİRCİ
ALGORİTMA ANALİZİ II PROJE
ALGORİTMA ANALİZİ II PROJE DÖKÜMANTASYON TESLİM ve PROJE KONTROL TARİHİ : 06 HAZİRAN ÇARŞAMBA ve 07 HAZİRAN PERŞEMBE PROJE TESLİM EDECEK ÖĞRENCİLERİN LİSTEYE İSİMLERİNİ YAZMALARI ZORUNLUDUR. ÖNCEKİ YIL PROJE VERMİŞ ÖĞRENCİLERİN ESKİ PROJELERİNİ SAYDIRMALARI İÇİN ARŞ.GÖR. PINAR KIRCI’YA İSİM YAZDIRMALARI GEREKLİDİR.
VTYS 2 dersi Proje Kontrolleri
VTYS 2 dersi Proje Kontrolleri gelen talepler üzerine 11 Haziran Pazartesi günü yapılacaktır.
Kontroller sabah saatlerinde başlayacaktır.Her grup için ayrı ayrı kontrol saatleri en kısa zamanda duyurulacaktır.
Araş.Gör.Zeynep Gürkaş Aydın
Araş.Gör.M.Deniz Demirci
Finaller
2006-2007 bahar final programı belirlenmiş. Excel dosyası için klik.
IUBK Seminerleri Devam Ediyor
Kariyerinize yön verme aşamasında size yol gösterebilecek bir ekibe sahip olan Inproda İnsan Kaynakları Danışmanlığı fakültemizde 24 Mayıs saat 14:00 te bir seminer verecek. Seminerde, iş ve staj ile ilgili tüyolar alabilecek ve kafanızdaki soruları açıklığa kavuşturma fırsatına sahip olacaksınız. Perşembe günü D203 te görüşmek üzere.
VTYS 2 dersi Proje kontrolleri
VTYS 2 dersi Proje kontrolleri 7 Haziran Perşembe günü yapılacaktır.Kontroller sabah Laboratuar dersi saatinde başlayacaktır.Her grubun ayrı ayrı kontrol saati yakın zamanda duyurulacaktır.
Araş.Gör.Zeynep GÜRKAŞ AYDIN
Araş.Gör.Deniz DEMİRCİ
iubk seminerleri
22 Mayıs Salı günü Fakültemizdeki Mavi Salonda gerçekleşecek olan seminerlere herkes davetlidir. Seminer saatleri ve içeriği şöyle:
22 Mayıs 2007 Salı
11:30 - 13:00 Tarık Kranda - (Lead MSP, Technical) İ.Ü Bilgisayar Mühendisliği Araştırma Görevlisi
Konu : C# 2.0 ve C# 3.0 ile Gelen Yenilikler
14:00 - 15:30 Mustafa Kılıçaslan - Microsoft Ortadoğu, Afrika, Orta ve Doğu Avrupa Stratejik İşbirliği Direktörü
Konu : Microsoft'un İşe Alım Süreci
Seminerlere özellikle 1. ve 2. sınıfların katılımını bekliyoruz. www.iubk.com İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Kulübü
İÜBK Seminerleri - Konu: Üniversite Sanayi İşbirliği (İnfina Yazılım)
15 Mayıs Salı günü "Üniversite Sanayi İşbirliği" konulu bir oturum gerçekleştirilecek. İnfina Yazılım'ın gerçekleştireceği oturum saat 13:00' da D-421'de olacak.
Not: Son sınıf öğrencilerinin özellikle katılımı beklenmektedir. (Ayrıca oturum sonunda İnfina Yazılım Stajer alma görüşmeleri geçekleşecektir.)
Ayrıntılı bilgi için bölümümüzden Ganim Altıok(ganim[at]altiok[nokta]net) ile irtibata geçebilirsiniz.
İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Kulübü
www.iubk.com
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22