Haberler & Duyurular
Google ‘herşey’i internete sığdıracak
İnternetin en büyük arama motoru Google’ın, milyonlarca kullanıcının dosyalarını internette saklayacak dev bir ‘online depolama sistemi’ kurmayı tasarladığı ortaya çıktı.

THY unutulan eşyaları satıyor
Türk Hava Yolları (THY), Merkezi Kayıp Eşya Deposu’nda 1 yıllık bekleme süresi dolan unutulmuş ve sahipsiz toplam 12 bin 943 parça eşyayı kapalı zarfla teklif almak suretiyle satışa çıkardı.
Java Masters Competition 2006
Her sene SUN ve Siemens in düzenlediği uarışma bu yıl Siemens in cep telefon kısmının satışıyla BENQ ile düzenleniyor. En yoğun katılımın Hindistan ve Türkiye'den yapıldığı yarışmada dereceye girenlere çeştli ödüller veriliyor. Mayıs 21 e kadar J2ME projeniz ile kayıt yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için http://javamasters.org
Imagine Cup'ta Ülkemizi Temsil Etmeye Ne Dersin?(Basvurular 20 Nisan'a uzatıldı)
Imagine Cup yarışmasının Software Design(Yazılım Tasarımı) dalında ülkemizi temsil edicek ekiplerin sayısını arttırmak ve Hindistan'ı Türk zekası ile fethetmek amacıyla
"Yazilim Tasarimi Turkiye finaline son basvuru tarihi 20 Nisan 2006’ya uzatildi"
Apple geliştirdiği geniş touchpad'in patentini aldı...
Macsimum News'den alınan bilgiye göre Apple'ın yeni geliştirdiği touchpad
klavyenin önünde yer alan yüzeyi ortayalacak şekilde hemen hemen notebook genişliğinde
olacak.
Microsoft Office 2007 fiyatlandırma politikasını açıkladı...
Ev(Home) yazılım versiyonları ve server tabanlı yazılımlar olarak teknolojilerini
gruplandırma yoluna giden yazılım devi Microsoft popüler Office Yazılımının yeni versiyonu hakkındaki bir kamuoyu bilgilendirmesi
yaptı.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre,business ve tüketici taraflı yazılım fiyatlandırmaları Office'in önceki
sürümlerinde olduğu gibi olacak.
Ders kayıtları
Bizim bölümün ders kayıtları. 13 Mart günü.
Sabahın köründe 98 girişliler 11:00 civarı 2001 akşama doğru da
en son gelenler.
Bilişim Eğitim Merkezi
Bilişim Eğitim Merkezi üniversite temsilciliği için öğrenci arkadaşlar arıyor. bilisimegitim.com Detaylı bilgi haberin devamındadır.
Microsoft Vista ile Bomba Gibi Geliyor
Bill Gates, Microsoft Vista'yı tanıttı, rakipleri bütün gün Microsoft a dava açarak kamu oyu yaratmaya çalışırken boş durmayan Bill Gates cevabını geliştirdiği yeni işletim sistemi ile veriyor. Microsoft, yeni işletim sistemi Vista'yı 6 ayrı sürüm halinde piyasaya çıkarmayı planlıyor.
BSA Yasal mı?
BSA
Bu başlığı ilk kez http://www.bilisimcumhuriyeti.com adresinde Volkan Gazioğlu kullandı. Burada BSA hakkında 10'a yakın yazı gördüm ve helal olsun dedim Volkan'a, yürek isterdi bunları yazmak için. BSA hakkında olumsuz yazan ikinci yazarımız ise Milliyet'den Meral Tamer. Bu son yazinin içeriğine yeri geldiğinde değineceğim.(kaynak)
Microsoft'a bir darbe de rakiplerinden
Rekabet kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle AB Komisyonu ile başı dertte olan yazılım devi Microsoft'a bir darbe de rakiplerinden geldi.
AÇIKLANAN TELAFİ SINAVLARI
22 Şubat itibariyle açıklanan telafi sınavları

iucoders.com
Bu gece saat 03,00 itibariyle server üzerinde güncelleme yapılacak.Microsoft Research Tarafından Üniversitelere Sunulan yeni programlar
Microsoft Research Cambridge tarafindan üniversitelere sunulan yeni proje ve kariyer programları.
Telekom'un kablolar yine koptu
Denizin dibinde olmasına rağmen sürekli kopan kablolara bir cözüm bulamayan Telekom yine sürüngen hızında internete mahkum etti bizi. Bir hafta önce kopan kabloya bugün yenisi eklendi. Backup'u olmayan Türk interneti önümüzdeki günlerde sürünmeye devam edecek.
Haber ile ilgili link için tıklayınız.
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22