Haberler & Duyurular
Telafi Sonuclari 2006-2007 Güz.
Bu sitede yer alan sonuçların resmi geçerliliği yoktur. :)


Microişlemciler
BilgisayarMüh.Giriş1(Yenilendi)
Matematik1 Grup5(Yenilendi)
Yöneylem, Algoritma, ,circuit theory, computer network
Linear Algebra
Prog. Dilleri Telafi Sınav Grupları
16.02.2007 saat 10.00 itibari ile ilk grupla başlayacak Programming Languages I dersi telafi sınav grupları belli olmuştur. Lütfen size belirtilen saatlerde sınav yerlerinizde olunuz. Gruplara ulaşmak için http://www.kranda.com/sinav_gruplari.html adresine göz atabilirsiniz. Sınavda başarılar.
ROOT Sunucularına saldırı
Dün İnternetteki root sunucularına toplu DOS saldırısı düzenlendi. G,I,M root sunucuları diğer sunuculara nispeten daha yoğun saldırıya maruz kaldı. Bu saldırı internette az da olsa bir yavaşlamaya neden oldu. Saldırı 7-12 saat sürdü. Bu çapta bir saldırı en son 2002 yılında yaşanmıştı. Son 48 saate ait root sunucularının sorgu miktarı için tıklayınız. Haber kaynağı için tıklayınız.
Bilişim Proje Yarışması Başlıyor
Galatasaray Üniversitesi Mühendislik Klübü ve Microsoft Türkiye işbirliği ile düzenlenen, Bilişim Proje Yarışması'na başvurular başlamıştır.
Galatasaray Üniversitesi Mühendislik Klübü ve Microsoft Türkiye işbirliği ile düzenlenen Galatasaray Üniversitesi Bilişim Proje Yarışması'na başvurular başlamıştır. Galatasaray Üniversitesi Mühendislik Klübü tarafından düzenlenecek olan yarışmanın bu seneki amacı, katılımcılara "hayali bir üniversite " için web sitesi hazırlatmaktır. Katılımcı kişi ya da proje gruplarının, bu yarışmada bir üniversitenin internet üzerinden verebileceği her türlü hizmeti verebilen bir web sitesi tasarlayacaklar.

Ayrıntılı bilgi için, Galatasaray Universitesi Mühendislik Klübü web sitesi http://www.gsumk.org 'a bakabilirsiniz...
ÖNEMLİ:Prog.Lang. 1 Notlarının Son Hali
Programming Languages 1 dersinin yıl sonu ve yıl içi notlarının son haline ulaşmak için şu adreslerin kullanabilirsiniz:

Yıliçi notları için:
http://www.kranda.com/proLang1yilici.htm
Yılsonu notları için:
http://www.kranda.com/proLang1YilSonuNotlari.html
Daha önce ilan edilen notlar gözden kaçan noktalar olabileceği için resmi notlar değildi, düzeltilen noktalarla beraber bu notlar resmi notlar olacaktır.
Bütünleme Sınav Tarihleri Açıklandı
Bütünleme sınavlarının tarihleri bölüm sitesinde açıklandı. word formatında But 2006-2007 bölüm sitesi sinav programı
Sınav Sonucları.
Circuit Theory ,Computer Networks and Technologies I ,Mikroişlemciler, Neural Networks ,Veritabanı Sistemleri ve Yönetimi I İnformasyon Güvenliği ve Kriptoloji Course_Finals.zip
İnformasyon Güvenliği ve Kriptoloji
Bilgisayar MühendisliğineGiriş
LojikDevreTasarımı
Mikroişlemciler
Formal Diller
Olasılık Teorisi ve İstatistik
Algoritma Analizi
Veri yapıları Ve Algoritmalar
Software Engineering
Önemli: Programlama Dilleri 1 Sınavı
Programlama Dilleri 1 sınavı ve proje teslimi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için http://www.kranda.com/prolang.html adresini ziyaret ediniz. Sorularınız için ise forumda sizler için açılmış başlığı kullanınız.
Computer Networks and Technologies I
COMPUTER NETWORKS AND TECHNOLOGIES I
DERSİ DÖNEM PROJELERİ
26.01.2007
TARİHİNDE FİNAL SINAVINDAN SONRA KONTROL EDİLECEKTİR.
• LAB B ’ de 10:45 - 12:30 ve 13:15 – 16:15 saatleri arasında yapılacaktır. Bu saatlerin dışına kesinlikle çıkılmayacaktır.
• Projeler bilgisayar başında ilgili öğrenci tarafından anlatılacaktır ve CD içerisinde [ Kaynak Kodlar + EXE dosyası + Rapor Dökümanı ] şeklinde teslim edilecektir. Öğrenciler ödevlerini kendi dizüstü bilgisayarlarında gösterebilirler.
• Rapor ayrıca çıktı alınarak da teslim edilecektir. Rapor dökümanı projenin genel yapısı ve çalışma prensipleri (ön gereksinimler, geliştirildiği platform ve ek bilgiler ) ile ilgili tüm ayrıntılı bilgiyi içermelidir.
Kriptoloji sunumları
Sunumların tamamı sitemize eklenmiştir. Forumdan yada makaleler kısmından sunumlara ulaşılailir
Computer Networks and Technologies I
Computer Networks and Technologies I dersi proje kontrolleri şu günlerdeki yoğunluğumuzdan dolayı sınavın finalinin yapılacağı gün (26 Ocak 2007) final sınavından sonra yapılacaktır. Saatler veya diğer ayrıntılarla ilgili bilgi yakın zamanda bölüm panosunda duyurulacaktır.
Geçmiş senelerde olduğu gibi öğrencilerin projeleri için rapor hazırlamaları ve kodları ile birlikte aynı cd içinde teslim etmeleri gerekmektedir.Rapor programların işleyişi ile ayrıntıları içermelidir.
İyi çalışmalar..
Araş.Gör.Zeynep GÜRKAŞ AYDIN
Microsoft Zirvesi 2007 Başlıyor!


24-26 Ocak 2007 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek olan İkinci Microsoft Zirvesi’nin kayıt linki kullanıma açıldı. Ayrıntılar haberin devamında...
IUCODERS SMTP Server sunucu problemi
Dün smtp sunucusundan kaynaklanan bir sorun nedeniyle aktivasyon mesajları gitmemiş. Son iki gün içerisinde üye olan herkesin üye kaydı onaylanmıştır.
D Programlama Dili
D dili, c,c++,java,c# dillerinin karışımı bir dile benziyor. c++ yazanların kolaylıkla adapte olabileceği bir dil. Özellikle java ve c# taki güçlü özellikleri bünyesine katmış. Sanal makineye ihtiyaç duymayan D , derleme işleminden sora makine kodu oluşturuyor. Tüm platformlar için derleyicisi mevcut. İlerleyen günlerde ne kadar başarılı olacağını göreceğiz. D Dili anasayfası için tıklayın
Nice mutlu yıllara ve bayramlara
Arkadaşlar bu yıl bayramın yılbaşına gelmesiyle çifte kutlama yapıyoruz. Tüm üyelerimizin bayramı mubarek, yıl başı kutlu olsun.iucoders moderatörleri
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22