Haberler & Duyurular
Bilgisayar Grafikleri - Bezier ve Robot Kodları
Zeynep hocanın son derste gösterdiği kodları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.


bezier.rar
robot.rar
YILLIK
TÜM ÜYE HESAPLARI AKTİVE EDİLDİ AKTİVASYON KODUNA İHTİYACINIZ YOK
MESAJ GÜNCELLEME SAYFASINI HOSTA YÜKLEMEMİŞTİM ONUDA YÜKLEDİM

Siteye uye olurken profil bilgileriniz doğru girdiyseniz ve aktivasyon kodu elinize geçmediyse yilmazorhan [ATT] gmail [nokta] com adresine email yollayabilirsiniz. UYE olurken hotmail dışında bir eposta verirseniz daha iyi olur.
Bilişim Eğitim Merkezinden Ücretsiz Security Eğitim Semineri
Bilişim Eğitim Merkezi, kazanmış olduğu bilgi, tecrübe ve birikimleri paylaşmak için her hafta MCT unvanlı eğitmenleri ile Kadıköy ve Beşiktaş şubelerinde ücretsiz seminerler düzenliyor. Security1(güvenlik) konulu seminer ile ücretsiz seminerlere startı verecek olan Bilişim Eğitim Merkezi, 2 Haziran Cuma 14.00- 16.00 saatleri arası, akşam iş çıkışı katılmak isteyenler için de 19.00- 21.00 saatleri arasında 2 seminer düzenleyecek.
EMO Proje Yarışması
TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Elektrik, Elektronik, Bilgisayar, Haberleşme ve Kontrol Mühendisi adaylarını çalışmalarında teşvik etmek, yaptıkları çalışmaları bilim dünyasına, araştırma kurumlarına, sanayi kuruluşlarına ve kamuoyuna duyurmasına yardımcı olmak, onların gelecekteki meslek odaları olacak Elektrik Mühendisleri Odası ile bağlarını güçlendirmek amacıyla 2005-2006 eğitim-öğretim yılında da, İstanbul'da eğitim veren bölümlerin lisans öğrencileri arasında bir PROJE YARIŞMASI düzenlemiştir.

Google Web Toolkit
Google dan yeni free bir tool daha. Bu tool ile java kodu yazıyorsunuz ve bu kodu compiler'ı ile AJAX lanmış haline ceviriyor. Java biliyorsanız ve JS bilginiz AJAX içeren uygulamalar yazmaya yetmiyor ise. GWT iyi bir çözüm
Bilgisayar Grafikleri Ödevi
Bilgisayar grafikleri 4. odevi veYrd.Doç.Dr. Zeynep ALTAN
hocamızın sınıfta yapmış olduğu sunumu indirmek için
tıklayın
Dökümanları yollayan Ümit arkadaşımıza teşekkür ederiz.
C# Kursu Ders Örnekleri Web de!
Pazartesi günleri Saat 10:00 - 12:30 arası yürüttüğümüz C# kursunda o günkü konu ile ilişkili olarak yazdığımız kodları indirmek için (44 KB);
CSharpKursu.rar
C de Socket Programlama uygulama Kodları Eklenmiştir!
12.05.2006 tarihinde Bilgisayar Mühendisliği LabA da anlattığım Computer Networks dersi socket programlama konusunda kullandığım uygulamanıin client.c ve server.c isimli dosyalarını kod bankasına ve rapidshare e yerleştirdim. İkisini de ayrı projelere dahil edip 2 ayrı exe elde edip, deneyebilirsiniz.
Derste önerdiğim kaynak:
Beej'in Ağ Programlama Kılavuzu
belgeler.org
ÖNEMLİ NOT: Derleme isleminin sorunsuz gerceklesmesi için Visul Studio 6.0 IDE sinde project->Settings->Link->Object/Library Modules altindaki listeye wsock32.lib kütüphanesini de eklemeli, ondan sonra build etmelisiniz.
Ayrıca full proje dosyalarına ve Thread ile alakalı dökümana ulaşmak için;
SOCKET_PROGRAMLAMA.zip.html
Eternity Bulmacası çözüldü
1 milyon pound ödüllü Eternity yapbozu iki matematikçi tarafından çözüldü. Eşkenar üçgenler oluşturacak şekilde bir araya getirilen parçalardan oluşan yapbozun parçalarını bir araya getiren Alex Selby ve Oliver Riordan ödülü paylaşacak. kaynak
Biglisayar Simulatörü & Bilgisayar Grafikleri
Bilgisayar Grafikleri dersinin OpenGL slaytları:
Grafik Slaytları

Temel Bilgisayar Simülatörü:(Mustafa Başaran arkadaşımıza teşekkür ederiz.)
Bilgisayar Simulatörü
Bilim Teknik 39 yaşında
Bilim Teknik dergisi 1 haziran da 39 yaşına basıyor. Bu sebep nedeniyle Ekim 1967 ila Aralık 2005 arasında çıkan sayıları bir DVD ile okurlarına hediye edecek. Bu haberi şurdan aldım ama onlarda şurdan almış.
Programlama Dilleri 2 Sunumu
Programlama Dilleri 2 dersi kitabının sunum versiyonunu indirmek için tıklayınız
Algoritma Analizi Ödevleri
Algoritma analizi ödevi panoya asılmış.
Ödevler:
Resim1
Resim2
BİLMÖK'te Buluşalım! 8-11 Mayıs (Kayseri)
BİLMÖK Nedir?

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi her yıl farklı bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği ve ilgili kulübü tarafından organize edilen, bilgisayar mühendisleri arasındaki etkileşimi ve iletişimi artırırken mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, toplamda ülkenin bilişim alanındaki yönelimlerine belirlemek ve bu alanda gelişimine destek vermek amacıyla düzenlenen mesleki ve sosyal toplantıdır.

Ayrıntılı bilgi için = BİLMÖK
Windows Vista muamması
Microsoft firmasının yeni işletim sistemi “Windows Vista”nın, piyasa sürümünün yine ertelenebileceği açıklandı.

Gartner araştırma firmasından yapılan açıklamada, yeni işletim sisteminin açıklandığı sürede piyasaya çıkamayacak kadar karmaşık olduğu belirtildi.
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22