Haberler & Duyurular
YILLIK Konusunda Son Gelişmeler...
Bu yıl mezun olacak arkadaşlara,

2 alternatifli bir yıllık imkanı var:
1)Ciltli Matbu Yıllık
2)Matbu Yıllık+Interaktif CD(İcinde yıllık yazıları,resimler ve mezuniyet görüntüleri olan)

-60 kisi uzerinden Ciltli Matbu icin aldigimiz fiyat 30 YTL
-CD için internette 15-20 ytl'lik fiyatlar var, ama içeriğiyle ilgili çok fazla bilgi sahibi değilim. Bizim bölümden mezun birisi flash uygulaması şeklindeki CD için 20 YTL fiyat bildirdi..
Lütfen haberin devamını okuyun
Bilgisayar Grafikleri dersi ödevi
Bilgisayar grafikleri 3. ödevini Zeynep Hoca, Ümit Musa arkadaşımıza yollamış.Ayrıca 4 Mayıs Perşembe günü Zeynep Hoca derse gelemeyecekmiş.
Ödevi indirmek için tıklayın
Teknoloji ve Kariyer Günleri 2006
Bilgisayar Kulübünün düzenlediği "Teknoloji ve Kariyer Günleri 2006"
1 Mayıs - 4 Mayıs arasında gerçekleştirilecek.
Seminer programı için tıklayın
Microsoft korsan avına çıkıyor
Microsoft "Anti-Piracy Program" adında bir programa ABD ve İngilterede başladı. Bu ülkelerin kullanıcılarına Windows Update ile korsan yazılımı tespit eden bir patch kuruluyor. Bu patch ile eğer windows korsan ise Program Ekle Kaldır kısmı windows knowledgement base e linkleniyor. Ve belli bir süre içinde yazılımın lisanslanması bekleniyor. Bu programa dahil edilen ülkeler U.S. U.K., Malaysia, Australia, New Zealand
Kaynak: washingtonpost.com
Windows Vista Beta Deneyimini Yaşayın
Size, ogrencilere özel Windows Vista Beta ve Office 2007 Beta deneyimini yaşamak icin haberin devamına bir göz atın:))
Haydi Microsoft Yaz Okulu'na
Microsoft Türkiye tarafından bu yıl 10.su düzenlenecek Yaz Okulu 2006 programının amacı, öğrencilerin teorik bilgilerini iş dünyasında çok yaygın olarak kullanılan Microsoft teknolojileri ile pekiştirebilmelerine olanak sağlamaktır. Bilgisayar Mühendisliği bölüm öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen bu özel program, katılımcılar için geleceğe yönelik iş olanaklarını arttırmaları için de iyi bir fırsat olmaktadır. Ayrıntılı bilgi haberin devamında...
Firefox’a ‘riskli açık’ uyarısı
Firefox kullanıcılarının, bazı önemli açıkların yamanması için tarayıcıyı güncellemeleri gerekiyor.
Bilgi güvenlik Secunia, Firefox tarayıcısını çalıştıran Mozilla yazılımında bazı ciddi açıklar bulunduğunu ve bunların hacker’ların bilgisayarı ele geçirmesine olanak verebileceğini belirtti. Secunia, Firefox’ta 21 adet güvenlik açığı buldu. Açıkların kapanması izin yeni Mozilla’nın yüklenmesi gerekiyor. Kullanıcıların Firefox’un son versiyonu olan 1.5.0.2’yi yüklemeleri gerekiyor.
Crossplatform Virus
MS Windows ve Linux altında çalışabilen bir virüs yazıldı.
Assambly ile yazılan virüs ELF ve PE dosya formatlarına kendini gömebiliyor. Şimdilik zararsız olan virüs sadece imza bırakıyor.
kaspersky firması tarafından Virus.Linux.Bi.a / Virus.Win32.Bi.a isimleriyle isiimlendirilmiş .
Norveç açık kaynağa geçiyor
Dünyanın en gelişmiş ekonomilerinden Norveç, kamu bilgisayarlarında Microsoft yazılımları yerine açık kaynağa geçileceğini duyurdu.
Norveç hükümeti tarafından yapılan açıklamada, Microsoft gibi lisanslı şirketlerden yapılan alımların azaltılacağı, açık kaynak uygulamalara daha fazla yer verileceği belirtildi. Açıklamada, açık kaynağa geçişle ülkenin dışa bağımlılığı da azalacaktır ifadesine yer verildi.
Veritabanı Yönetimi Sistemleri II
VTYS 2 için proje grupları bölüm web sitesinde açıklandı.
Listeye erişmek için tıklayınız
alternetif link liste xls dosyası için tıklayınız
Veri tabanı yönetim sistemleri II dersi notları
Veri tabanı yönetim sistemleri II dersi notları bölümüzün sitesinde yayımlandı.
Burayı tıklayarak notları indirebilirsiniz. Kolay gelsin yada alternatif link olarak RAPIDSHARE'den indirmek için tıklayın
RedHat JBoss'u Satın aldı
ORACLE ın da ilgilendiği JBOSS 'u RedHat satın aldı. Bugün JBOSS kullanıcı gruplarına eposta ile bu haberi yayınladı. Açık Kaynak topluluğunun en sağlam destekçilerinden biriyle birleşmesi JBOSS içinde çok iyi olacağı kanısındayım. Burda da OpenSource iş modelinin başarısı ortada. Kullanıcılara geçilen eposta haberin devamında. basın bülteni
JAVA Ek Ders Duyurusu
Bölümümüz öğrencilerinden Mehmet Sadi Çamcı tarafından verilen Java Uygulamalarının Ek Dersi Pazartesi Günü 14.30 da yapılacaktır.
Bahar Yarıyılı Vize Programı Açıklandı...
Istanbul Universitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bahar Yarıyılı Vize Programı Açıklandı.Aşağıdaki Linklerden ulaşabilirsiniz.

1. hafta

2.hafta
İŞ İLANI
Flash tasarımı konusunda bilgi sahibi ve kendini geliştirmek isteyen part-time çalışabilecek arkadaşlar bahsi geçen iş konusunda görüşmek üzere Araş. Gör. Muhammed Ali Aydın ile görüşebilirler.
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22