Haberler & Duyurular
Bilgisayar Kulübü Seçimi
6 Kasım Salı Saat 14'te Konferans Salonu(A1)'nda sırasıyla,
- TBD-Genc (Turkiye Bilisim Dernegi Genc Kolu),
- EMO Genc (Elektrik Muhendisleri Odasi Genc Kolu),
- IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers, Inc.)
Tanitimlari ve hemen ardindan;

"Bilgisayar Kulubu Baskan Adaylarinin Sunumlari",
"Bilgisayar Kulubu Baskanlik Secimleri" yapılacaktır.

Tum Bilgisayar Muhendisligi ogrencilerinin katilmasi dilegi ile...
Türkiye Blog Konferansı '07
Microsoft Türkiye ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan Blog Konferansı '07 organizasyonu 6 Kasım 2007 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumunda gerçekleştirilecek.

Konferansta ele alınacak konular ve amaçları;
- Türkiye’de Blog ne aşamada, hangi alanlarda kullanıyor?
- Web 2.0 Hakkında bilgilendirme sağlamak
- Başarılı blog örneklerini paylaşmak
- Türkiye’nin en aktif Blog Yazarlarını biraraya getirmek
- Blogların çeşitli sektörlerin geleceğe etkilerini ortaya koymak

Ayrıntılı bilgi için : www.blogkonferansi.com
Sayısal Metodlar
Forumda yazıldığı üzere Sayısal Metodlar dersinin laboratuarı Perşembe gününden cumaya alındı.
Saat: 09:00-11:00 arasında okul numarası tek olanlar
saat 11:00-13:00 arasında okul numarası çift olanlar lab'da çalışabilecektir. (lab B)
daha fazla bilgiyi şuradan edinebilirsiniz.
Oracle Semineri
Arkadaşlar 30 Ekim 2007 Salı günü saat 09:00-11:00 arası okulumuzun Konferans Salonunda(Eski Anfi 1'de) Oracle Semineri verilecektir. Semineri verecek kişi Oracle firmasından Murat Gökçe. Ayrıca bizim okulun eski mezunlarından. Bu sebeple çok yararlı olacağını düşünüyorum. Bölüm ve sınıf ayrımı olmaksızın seminer herkese açık ve ücretsiz olacaktır. Not: Bu seminer Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencilerinin bu haftaki BMG-1 dersi yerine geçecektir. Bu sebeple 1. sınıfların kesinlikle gelmeleri gerekmektedir. İÜBK - İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Kulübü
Veriyapıları ve Algoritmalar Dersi Lab Ödevi
Bugün Şafak hanım rahatsızlığı nedeniyle laboratuara gelemedi. Ödev olarak; İkili ağaca eleman ekleme ödeviniz var. Ödev içeriği olarak yazılacak programda. Kaç adet kayıt alınacağının sayısı kullanıcıdan istenecek. Belirtilen(Kullanıcıdan Alınan) sayı kadar kayıt kullanıcıdan istenecek, Alınan kayıtlar ikili ağaca yerleştirilecek. Bu işlemler sonunda ağaçtaki kayıtlar Listelenecek. Ödev teslimi Perşembe günü akşamına kadar Şafak Durukana yapılacaktır.
Sistem Programlama Lab
29 Ekim Pazartesi günü tatil olduğu için, bu hafta sistem programlama lab. saatinde (25 Ekim 2007 14:00-15:45 arası) Derya Hanım ders işleyecek. Dolayısıyla lab. çalışması yapılmayacaktır ve 2 grubun da derse 14:00'de gelmesi gerekmektedir. Duyurulur...
Araş.Gör. Şafak DURUKAN
Sistem Programlama
Önümüzdeki haftadan itibaren, dersi alanlar tek ve çift öğrenci numarasına sahip olmalarına göre 2 grup halinde lab'a geleceklerdir. 25.10.2007 Perşembe günü ilk grup tek numaralı öğrenciler olacak ve saat 14:00'de; ikinci grup (çift numaralılar) ise 14:50'de derse gireceklerdir.
Arş. Gör. Şafak DURUKAN
Veri Yapıları Lab
Önümüzdeki haftadan itibaren, dersi alanlar tek ve çift öğrenci numarasına sahip olmalarına göre 2 grup halinde lab'a geleceklerdir. 24.10.2007 Çarşamba günü ilk grup tek numaralı öğrenciler olacak ve saat 14:55'te; ikinci grup (çift numaralılar) ise 15:50'de derse gireceklerdir.
Bu hafta verilen ödevi (banka gişesi) teslim etmeyenlerin, en geç yarın saat 16:30'a kadar sdurukan[at]istanbul[nokta]edu[nokta]tr adresine, öğrenci numaraları ve ödev numarasıyla beraber göndermeleri gerekmektedir. 16:30dan sonra gelen mailler değerlendirmeye alınmayacaktır (Örnek mail başlığı :1306000006 LAB1)
Arş. Gör. Şafak DURUKAN
Ubuntu 7.10
Popüler GNU/Linux dağıtımının 7.10 sürümü ISO'ları yansılarda yerini almaya başladı. Hali hazırda Ubuntu kullananlar işletim sistemlerini 7.10'a güncelleyebilir. Yeni kurulum cd leri için bir yansı adresi şu http://ubuntu.media.mit.edu/ubuntu-releases/7.10/ bu sürümde Gnome'da yenilikler var. Desktop Effect geliştirilmiş. Bir çok uygulamanın son sürümleri bulunuyor.
Ders Kayıt Onayları
Aşağıda isimleri yazılmış olan öğrencilerin danışmanları Arş.gör Pınar KIRCI , Arş.gör.Derya YILTAŞ ve Sibel SENAN KUCUR'a
Acilen
18-10-2007 saat 16.00 a kadar ders kaydı için gelmeleri gerekmektedir.
SÜLEYMAN KATMAN – 13060030067
SELİN GÖRGÜLÜ – 13060060006
MUHAMMET ENSAR ODABAŞ - 13060060061
MUSTAFA MÜCAHİT TOZLU - 1306020051
Bitirme Projeleri I (Konu Başlıkları)
Aşağıdaki Linkten Bitirme Projeleri için Hocalar bazında ve kontenjan bazında listeyi temin edebilirsiniz. Toplam 67 Kontenjan bulunmaktadır. Bitirme 1 alan öğrenci sayısı 61dir. Dolan kontenjan için fazladan öğrenci alımı yapılmayacaktır. Halim Hocanın iki adet konu başlığında Alcatel firmasından kaynaklanan bir değişiklik oldu. Değişen konular; Voip Sistemlerde Güvenlik , "IPTV Platform üzerinde Uygulama Geliştirme" Yerine açılan konular Dosyada mevcut. KONU BAŞLIKLARI

Halim Hocadan Bitirme Almayı düşünen arkadaşlar (Forumda) belirtilen konular hakkında detaylı bilgi almak ve ön mülakat için 19.10.2007 Cuma Kriptoloji Dersinden sonra Araş. Gör. Muhammed , Tarık ve Özgür'ün katılacağı bir toplantı yapılacaktır.
Ramazan Bayramı
Bir bayram gülüşü savur göklere,
eski zamanlara gülücükler getirsin,
öyle içten öyle samimi,
gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin.


Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, bayramın milletimize, ülkemize, dünyamıza ve bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini dileriz.

İyi bayramlar!

IUCODERS Yönetimi
JBossTools 2.0.0.beta4 yayınlandı
Red Hat Developer Studio projesinin çatısını oluşturan JBoss Tools eklentilerinin 4. betası yayınlandı. Bu sürümde JBoss AS ile ilgili geliştrimeler yapılmış EAR ve WAR artık dağıtık ("exploded") olarak sunucuda yayınlanabiliyor ("deploy") . Seam desteği artırılmış. VE'de seam bileşenleri için kod tamamlama desteği eklenmiş. Hibernate Tools kod üretme aracında iyileştirilmeler yapılmış. JBoss Tools Projesi ve Beta 4 yenilikleri
VTYS I Lab dersi 11 Ekim Perşembe günü yapılmayacaktır.
18.Ekim'den itibaren uygulanacak lab programı ve gruplar bölüm panaosunda duyurulmuştur.
Gruplarda hiçbir şekilde değişiklik yapılmayacaktır. Lab derslerine %80 devam zorunluluğu vardır. Dersi alttan alan öğrenciler lab saatlerinden muaftır ancak verilecek projeyi yapmaktan sorumlu olacaklardır.
11.Ekim gügündeki teorik ders ile ilgili bilginin Nusret Sarısakal'dan öğrenilmesi gerekmektedir.
Araş.Gör.Zeynep Gürkaş Aydın
Araş.Gör.M.Deniz Demirci
OpenSUSE 10.3 GM duyuruldu
En kararlı linux dağıtımı olarak ün yapmış OpenSUSE nin 10.3 sürümü duyuruldu. Eski yavaşlığından eser yok gibi görünen OpenSUSE'nin yeni yeşil tasarımı ise mükemmel olmuş. XGL yüklü gelen OpenSUSE ile CompizFusion kullanılabiliyor. KDE 3.5.7 - GNOME 2.20 yüklü cdleri yada tümünü içeren DVD leri şuradan indirebilirsiniz. Ekran görüntülerine ve sürüm notlarına şuradan bakabilirsiniz. Linux ile tanışmak isteyenlere yada Novell'e bir şans tanımak isteyenlere duyurulur
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22