Haberler & Duyurular
Seminer | Yazılım Mucizesi Google
Tarih : 8 Nisan Salı 2008
Saat : 14:00-16:00
Yer : Mühendislik Fakültesi Mavi Salon (Kantinden öğrenci işlerine giderken solda)

Seminer BilgeAdam'dan gelecek Google üzerine uzmanlaşmış kişiler tarafından verilecektir.

İ.Ü.Bilgisayar Kulübü
Google'dan Logo Yarışması
Google Türkiye, 23 Nisan'da Google'ın ana sayfasında yayınlanacak logo için yarışma başlattı. Herkese açık oldan bu yarışmanın ödülleri ise oldukça ilgi çekici.
Geçen yıl ilk defa 23 Nisan'da Türkiye için özel bir logo yayınlayarak, Google Türkiye ana sayfası logosunun yerine, Türk çocuklarının 23 Nisan'ını ve Ulusal Egemenlik Bayramı'nı kutlayan özel tasarımlı bir logo kullanan Google bu yılda bir ilk'e imza atarak Türkiye genelinde 'Google Logo Yapsana' yarışması başlattı.
Herkes Katılabiliyor
Herhangi bir yaş sınırlaması olmayan ve 23 Nisan'a özel logo tasarlamak isteyen herkese açık olan 'Google Logo Yapsana' yarışmasına katılmak için www.google.com.tr/logoyapsana adresine girip kayıt olup, tasarımları internet ortamında 31 Mart tarihine kadar göndermek yeterli olacak.
Google yetkililerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek olan tasarımlar arasından birinci seçilen logo, 23 Nisan günü www.google.com.tr adresinde Google logosu yerine kullanılacak.
Ödüller
Yarışmada birinci olarak belirlenen logonun yaratıcısı Apple iMac bir bilgisayarın da sahibi olacak. Dereceye giren ilk 10 kişiye Google Lava lambası, başarı gösteren 30 kişiye de katılım sertifikası verilecek.
Google Mobile OS
Bloglarda telefon modellerinden tutunda uygulamalara kadar hakkında türlü hikayeler cıkan Google Phone işletim sistemi için Google ilk defa açıklama yaptı. Bir basın duyurusu ile Google Mobile OS 'un geliştirilmekte olduğunu ve yakın zamanda Developer Kit'in yayınlanacağını bildirdi. Google basın duyurusu için buraya çözüm ortağı Open Handset Alliance için buraya
Google Map Türkiye daha detaylı
Geçtiğimiz günlerde Başarsoft ,il il dolaşıp oluşturduğu detaylı harita bilgisini Google'a sattı. Son bir hafta içerisinde Google Map'te çok daha fazla detay görüntülenebilir hale geldi ve detaylar artmaya devam ediyor. Duraklar , okullar, hastaneler .. Google Map Enterprise resmi olarak duyurmasa da Türkiye için harita hizmeti vermeye başladı. En küçük paket ücreti için 10.000 € gibi bir rakam konuşuluyor.
İyiki doğdun Google
Page ve Brin’in California’daki bir evin garajında kurdukları google 9 yaşına bastı. Kısa sürede internet üzerinden bilgiye ulaşmada en çok kullanılan arama motoru haline gelen Google, günlük 500milyon kişinin uğrak yeri oldu. Onlarca servisinin mutlaka ücretsiz versiyonunu da sunan Google'a mutlu yıllar diliyoruz.
Google Web Toolkit
Google dan yeni free bir tool daha. Bu tool ile java kodu yazıyorsunuz ve bu kodu compiler'ı ile AJAX lanmış haline ceviriyor. Java biliyorsanız ve JS bilginiz AJAX içeren uygulamalar yazmaya yetmiyor ise. GWT iyi bir çözüm
Google'ın son bombası
Google arama motorunu aşk hayatımıza da sokmaya çalışıyor. Google Romance bir nevi arkadaşlık sitesi. Servisin temelinde "When you think about it, love is just another search problem. " sözü yatıyor. Temel olarak profilinizi yüklüyorsunuz sonrada search yapıyorsunuz. Romance Tour kısmında örnek bir uygulama mevcut. :)))))))))
Google ‘herşey’i internete sığdıracak
İnternetin en büyük arama motoru Google’ın, milyonlarca kullanıcının dosyalarını internette saklayacak dev bir ‘online depolama sistemi’ kurmayı tasarladığı ortaya çıktı.

Google Picasa Linux'a geliyor...
Google ve CodeWeavers Inc. Google'ın popüler resim düzenleme yazılımı olan Picasa'yı
Linux ortamına taşımak için çalışmalara başladı.

Programın şu an için sınırlı bir beta sürümü hazır.Başarılı olduğu takdirde
Google uygulamalarının Linux'e taşınması için bir başlangıç olacağı düşünülüyor.