Haberler & Duyurular
DUYURU - Nesneye Yönelik Programlama
Yarın (BU CUMA -07-03 2008) SAAT 15:00'da ders Olacaktır. Derse Devam zorunluluğu vardır. Bu yazıyı okuyamayacaklar olabileceğinden diğer arkadaşlarınızı da bilgilendirmeniz rica olunur.
11. Geleneksel Programlama Yarışması (Odtü Bilgisayar Topluluğu)
ODTU Bilgisayar Topluluğu Programlama Yarışması, 11. senesinde karşınızda ! Yarışmaya katılmanız için tek yapmanız gereken , 8 Nisan'a kadar grubunuzu kurup ön eleme sorularına internet üzerinden cevap vermek !
Bu sene 11. düzenlenen ODTÜ Bilgisayar Topluluğu Geleneksel Programlama Yarışması, 1 Mart 2008 tarihinden itibaren http://yarisma.cclub.metu.edu.tr adresinden ulaşılabilecek bir ön eleme süreci ve ODTÜ'de bilgisayar başında gerçekleştirilecek bir finalden oluşmaktadır. Kendi alanında Türkiye'de ilk olan yarışma, çeşitli bilgisayar bilimi problemlerine GNU/Linux ortamında C, C++ ve Java dilleri kullanılarak algoritma ve çözüm üretme esasına dayanmaktadır. Sorular, yarışmacıların problemlere çabuk çözümler bulabilmelerini ve çözümleri en verimli şekilde uygulayabilmelerini sınayacak tarzdadır. Yarışmaya katılım iki ya da üç kişilik takımlar halinde olacaktır.
Ayrıca, bu seneki özel soru, Yahoo! tarafından sorulmaktadır. Yahoo! özel sorusu, ayrı bir kategoride değerlendirilip ödüllendirilecek ve finalistlerin belirlenmesinde kullanılmayacaktır.
Ve Geleneksel Programlama Yarışması 11. senesinde özel ödüllerle, Meteksan ve Yahoo! Altın Sponsorluğunda, yine başlıyor! kaynak FazlaMesai.Net
Google'dan Logo Yarışması
Google Türkiye, 23 Nisan'da Google'ın ana sayfasında yayınlanacak logo için yarışma başlattı. Herkese açık oldan bu yarışmanın ödülleri ise oldukça ilgi çekici.
Geçen yıl ilk defa 23 Nisan'da Türkiye için özel bir logo yayınlayarak, Google Türkiye ana sayfası logosunun yerine, Türk çocuklarının 23 Nisan'ını ve Ulusal Egemenlik Bayramı'nı kutlayan özel tasarımlı bir logo kullanan Google bu yılda bir ilk'e imza atarak Türkiye genelinde 'Google Logo Yapsana' yarışması başlattı.
Herkes Katılabiliyor
Herhangi bir yaş sınırlaması olmayan ve 23 Nisan'a özel logo tasarlamak isteyen herkese açık olan 'Google Logo Yapsana' yarışmasına katılmak için www.google.com.tr/logoyapsana adresine girip kayıt olup, tasarımları internet ortamında 31 Mart tarihine kadar göndermek yeterli olacak.
Google yetkililerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek olan tasarımlar arasından birinci seçilen logo, 23 Nisan günü www.google.com.tr adresinde Google logosu yerine kullanılacak.
Ödüller
Yarışmada birinci olarak belirlenen logonun yaratıcısı Apple iMac bir bilgisayarın da sahibi olacak. Dereceye giren ilk 10 kişiye Google Lava lambası, başarı gösteren 30 kişiye de katılım sertifikası verilecek.
Bu yıl 4.sü düzenlecek olan BİLMÖK ilk defa İstanbulda!
Bu yıl 4.sü düzenlecek olan BİLMÖK ilk defa İstanbulda!
29 Şubat - 2 Mart Tarihleri arasında tüm üniversitelerin bilgisayar mühendisliği öğrencileri kendi düzenledikleri bir organizasyon ile bir araya geliyor. Ülkemizde bilişimi ve sektörü öğrenciler olarak tartışıyoruz. www.bilmok.org.tr Adresinde online kayıtlar başlamış durumdadır. mutlaka katılmanızı tavsiye ediyoruz.
Katılmak için 26 Şubat'a kadar kayıt yaptırmanız gerekiyor.
Ders Kayıtları
Ders kayıtlarınızı yaptırdıktan sonra mutlaka danışman hocanıza onaylatınız / imzalatınız. Onay işlemi yapılmayan kayıtlar geçersiz sayılacak ve ders alamayacaksınız.
2007 - 2008 GUZ TELAFİ SONUÇLARI
2007 - 2008 GUZ FİNAL SONUÇLARI
Proje Yönetimi Semineri
Konuşmacı : Aykut Taşdelen
Seminer Konusu : Proje Yönetimi
Tarih : 13 Aralık Perşembe
Saat : 14:00-16:00
Yer : Mühendislik Binası - Mavi Salon


IUBK
Bölümde Microsoft Silverlight Semineri(10 Aralık)
Yer : (Mühendislik Binasında) Konferans Salonu (Eski A1)
Tarih : 10 Aralık 2007 Pazartesi
Saat : 14:00-16:00
Konuşmacı : Daron YÖNDEM

Seminere katılan herkese Katılım Belgesi ve seminerle ilgili cd/dvd verilecektir.

Seminere katılım ücretsizdir. Seminerimize ilgi duyan tüm herkesi bekliyoruz.

İ.Ü.Bilgisayar Kulübü
Netbeans 6 çıktı
Netbeans IDE 6.0 sürümü çıktı. Bu sürüm kendi yükleyicisni kullanıyor. Bu yüzden sistem dilini değiştirmeye gerek kalmıyor. IDE baştan aşağı yenilenmiş durumda. JSF Uygulamaları, Mobil Uygulamalar, Veritabanı Uygulamaları,SOA,Webservisler yeni baştan düşünülmüş ve tasarlanmış. (Ajax, C/C++, Databases, Debugger, Desktop, Editor, GUI Builder, Java EE, Java ME, Java SE, Javascript, Mobile, Profiler, Refactor, REST, Rich Client Platform, Ruby, SOA, SOAP, UML, Web, WSDL , XML)
Internship at Microsoft Corp, Redmond
Her sene olduğu gibi bu senede Redmond USA'de staj yapmak için ilan açılmış durumda. 2 farklı pozisyon tipi içinde staj yapabilirsiniz. Software Design Engineer (SDE) veya Software Design Engineer in Test (SDET). Bahsi geçen 2. posizyon Test miş diyerek geçmemek gerekiyor, sağlan kod yazılan bir pozisyondur. Detay ve başvuru için;
Software Design Engineer (SDE)
Software Design Engineer (SDE)
Software Design Engineer in Test (SDET)
Software Design Engineer in Test (SDET)
Ayrıca forumda bir başlık açılmıştır bu konuyu tartışmak üzere.
Welcome to MSDN Academic Alliance
Microsoftun MSDNAA Üyeliği öğrencilerin kullanımına açılmıştır. Ders kayıt sisteminde mail adresleri ekli olan öğrencilerin mail adreslerine otomatik olarak kullanıcı adları ve şifreleri yollanacaktır. Mail kendisine gelmeyen öğrenciler için daha sonra toplu giriş yapılacaktır. Lütfen bunun için bize bireysel başvuruda bulunmayın. Klupteki arkadaşlar süleyman burak veya bir başkası bu işi organizasyonu için bana uğrasın. Belirli bir süre boyunca toplanan mail adresleri topluca sisteme girilecektir. Product Key isteyen ürünler için ürün kodu MSDNAA üzerinden alınabilmektedir. Bölüme bu konuda başvurmayacaksınız. Kullanımında dikkat edeceğiniz hususlardan biri. Türkçe arayüzde download sayfası çalışmayabiliyor. İngilizcesinden işlemlerinizi yapınız. ve Adam gibi kullanınız :D Hepinize hayırlı uğurlu olsun.
ORACLE Semineri Yıldız Teknik Üniversitesi
Etkinlik Konusu : Oracle Trace Utility’ye Giriş Ve Temel Performans Denklemini Anlamak
Hedef Kitle : Oracle DBMS üzerinde uygulama geliştirenler ve uygulamalarindan daha fazla performans almak isteyeneler.
Kontenjan : 100
Etkinlik Tarihi - Saati : 17.11.2007 -- 10:30-13:00
Süre : 1 Gün
Eğitimi Veren : H.Tonguç Yılmaz
Etkinlik Yeri : Yıldız Teknik Üniversitesi Merkez Kampüsü Sergi Salonu
H.Tonguç Yılmaz http://tonguc.wordpress.com/about/
Wordpress'e nasıl erişeceğiniz öğrenmek için tıklayın
10 Kasım
Tarihlerde o kara gün 10 Kasım 1938
Seni bizlerden aldı uzaklara götürdü
Seni unutmak mümkün mü?
O deniz mavisi gözlerini altın sarısı saçlarını
Şanlı komutan Atatürk
Sen devrimlerle hatırlanan
Asırlar geçsede benliklerden silinmeyen unutulmayan
Yasayan efsanesin
Sen Türk milletinin istikbalisin

Pınar Bulduk
Google Mobile OS
Bloglarda telefon modellerinden tutunda uygulamalara kadar hakkında türlü hikayeler cıkan Google Phone işletim sistemi için Google ilk defa açıklama yaptı. Bir basın duyurusu ile Google Mobile OS 'un geliştirilmekte olduğunu ve yakın zamanda Developer Kit'in yayınlanacağını bildirdi. Google basın duyurusu için buraya çözüm ortağı Open Handset Alliance için buraya
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22