Haberler & Duyurular
MICROSOFT ve CISCO EĞİTİMLERİNDE BÜYÜK KAMPANYA
Microsoft Eğitim Çözümleri Ortağı unvanına sahip olan Bilişim Eğitim Merkezi 7. kuruluş yıldönümünü kutladığı bugünlerde, Microsoft sertifika eğitimleri konusunda tüm bilişim sektörü çalışanları ve bu alanda kariyer yapmak isteyen herkes için bir fırsat kampanyası başlattı.
ACİL YARDIM ÇAĞRISI! AFRİKA ACİL YARDIM BEKLİYOR
AFRİKA YARDIM BEKLİYOR AFRİKA’DA 700 BİN İNSAN AÇLIKTAN ÖLECEK!
Afrika son 40 yılın en kurak dönemini yaşıyor.Somali, Etiyopya, Eritre, Cibuti ve Kenya’da 700bin insan ölümün eşiğinde!11 milyon insan açlık ve susuzlukla karşı karşıya;Kara Kıta çaresiz!Sizden yardım bekliyor.
IUBK Kurs Programı
Bilgisayar Kulübü aktiviteleri kapsamında her yıl düzenlenen farklı
konulardaki kurslarımız başlıyor. 3 Nisan'dan itibaren programını
aşağıda verdigim kurslarımıza katılmak isteyen arkadaşların kulübümüze
gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıtlar önümüzdeki hafta
boyunca devam edecektir. Okulda olmayan şehir dışında bulunan ve
kurslara katılmak isteyen arkadaşlarımız iubk@istanbul.edu.tr
adresinden bize ulaşabilirler. Görüşmek üzere...
Google'ın son bombası
Google arama motorunu aşk hayatımıza da sokmaya çalışıyor. Google Romance bir nevi arkadaşlık sitesi. Servisin temelinde "When you think about it, love is just another search problem. " sözü yatıyor. Temel olarak profilinizi yüklüyorsunuz sonrada search yapıyorsunuz. Romance Tour kısmında örnek bir uygulama mevcut. :)))))))))
Microsoft Proje Öğrencileri Desteği
Bitirme öğrencilerileri bulusmak üzere aşağıdaki tarihlerde Ankara, İzmir ve İstanbul’da toplantılar düzenlenecektir. Her grup ile ayrı ayrı max 15 dakika sürecek toplantıların içeriği, grubun soruları doğrultusunda gelişecek; genel olarak fikir paylaşımı boyutunda olacak, soruları cevaplandırılacaktır. Görüşmelere katılabilmek icin Microsoft Proje Öğrencisi olarak kayıt yaptırılması gerekmektedir. Detaylar ve tarihler için haberin devamını okuyunuz.

Proje Öğrenciliği Nedir?
Üniversiteler Turu: Genç Yazılımcılar - Hedef Bilgi Toplumu
Microsoft un "Türkiye Bilişimle Kalkınıyor" vizyonu çerçevesinde, 10 ili kapsayan ve TBD-Genç İstanbul öğrenci kolu ile birlikte gerçekleştirilen üniversiteler turu. Etkinliklere, Microsoft Türkiye yetkilileri ve program/ürün müdürleri ile TBD-Genç temsilcileri katılıyor....

Program Çizelgesi için tıklayınız...
Made In Express Yarışması
Programlama ile daha cok hobi olarak ilgilenenlerin ve ozellikle de ogrencilerin, Visual Studio 2005 Express ve SQL Server 2005 Express surumleri ile proje hazirlayarak katilabilecekleri, eglenceli bir yarisma. Iki asamadan olusan yarismanin, 30 Nisan 2006’da sona eren ilk asamasinda Express surumlerle ne yapabileceginizi anlatıyor, proje fikrinizi sunuyorsunuz. Juri tarafindan belirlenecek 12 finalist arasina kalirsaniz, sundugunuz fikrinizi yarismanin ikinci asamasinda Express surumlerle gerceklestiriyorsunuz. Odulun $10.000 oldugu yarsima, kendi fikrinizi ortaya koyabileceginiz bir ortam sunuyor. Yaraticiligina guvenen herkese acik olan yarisma, genc yeteneklerin kendilerini ifade etmeleri, ortaya cikmalari icin iyi bir firsat! Yarışma detayları:
http://www.madeinexpress.com
YILLIK ÇALIŞMALARI
Bu Cuma aksamina kadar olusacak sayi uzerinden yıllık çalışmalarına başlıyoruz..Kayıt olmamış ve yıllık almayı düşünenler, bişekilde ad,e-posta ve telefon bilgilerini bana ulaştırsınlar lutfen. Isteyenler omer_ozd [ AT ] yahoo [ nokta ] com adresine mail de atabilir..Haberdar olmayan arkadaşlarımızı da haber verelim..
-Duyurular hem mail grubu hem de iucoders.com uzerinden yapılacaktır... -Ayrıca site uzerinden bazı hizmetler de olacak, bu konuda site yonetimiyle görüşmelerimiz sürüyor
-Yıllığa reklam konusunda herkesin yardımını bekliyoruz.. Bildiğiniz, çalıştığınız firmalarla reklam görüşmesi yapmaya başlayabilirsiniz yakında...
Sevgiler&Saygilar...
Microsoft'un Vista'nın çıkışını ertelemesinin ardında yatan ne?
Microsoft'un Vista'nın çıkışına dair şaşırtıcı kararına göre Windows Vista 2007'ye kadar piyasaya çıkmayacak olması sistem kalitesi ve basitleştirilmesine yönelik çalışmaların uzamasına bağlanıyor. Microsoft Vista'nın sürümünü 2007 Ocak'a çekmesindeki amacın pazarlama uzmanlarını meraklarını dindirmeye yönelik bir hareket olmakla beraber sistemin kalitesine yönelik negatif eleştirileri en aza indirecek sistemi piyasaya sürmek olduğu sanılıyor. Lisanslı eski versiyon Microsoft Windows işletim sistemine sahip kullanıcılar Kasım 2006'dan itibaren Windows Vİsta'ya terfi edebilecekler. Görünen o ki Vista için Ocak 2007'ye kadar beklemek zorundayız...haberin kaynağı için tıklayın.
2006 SourceForge.net Community Choice Awards
"2006 SourceForge.net Community Choice Awards"´a 14 farklı katagoride toplam 40 adet proje sourceforge tarafından aday gösterilmiş ve 17 Martta sonuçlanan ilk ön eleme gerçekleştirilmişti. Şimdi sıra asıl oylamada. Adaylar arasında Türkiye'den iki proje katılıyor. Haberin devamını mutlaka okuyun.
iucodersCHAT !
Merakla beklenen online Chat modülü kullanımda!
Gecici olarak hazir modül aldık.Kendi chatBox'ımızı yazana kadar bunu kullanıma sunuyoruz.
iucodersCHAT 'e banner'ın altındaki linkten ulaşabilirsiniz.
İyi sohbetler...
iucodersCHAT için tıklayın.
Microsoft un Süper Kahramanları :))
Micorosft un "events and webcasts" bölümünde yayınlanan ve kodlama sürecinde, Microsoft teknolojilerine gönül vermiş kişilerin hem mizahi açıdan güleceği hem de küçük espiriler arasından bir şeyler çıkararak bilgi sahibi olabileceği animasyon kahramanları. Üstelik oyunları ve videoları bile var:) İsimlerimi?
- MSDN WEBCAST GUY
- VISUAL STUDIO GUY
- SQL SERVER GAL


Ulaşmak için
SPOT
Sun Laboratuvarlarında geliştirilmekte olan SPOT projesi duyuruldu. SPOT ( Smart Programmable Object Technology) üzerinde JVM ( Java Virtual Machine J2ME CLDC 1.1 ) barındıran küçük elektronik devrelerden oluşuyor. JVM , Java ile bu devreler üzerinde kod yazmanızı sağlıyor.
BeOS ve ZetaOS
turkbug.org Türk BeOS ve ZetaOS Kullanıcılar Gurubu sitesi yeniden açıldı. Site de beos ve zetaos ile ilgili kitap , döküman ve kurulum cdlerine erişmek mümkün. Ayrıca forumlar üzerinden beos,unix ve zetaos ile ilgili sorularınıza cevap alabilirsiniz.
Pardus e-dergi çıktı
.pardus-dergi.org adresinden edinilebilecek olan derginin ilk sayısında kurulum , Svn den paket derleme, Kullanıcı Grafik Arayüzü, Dial-up internet bağlantısı, webcam, yazıcı, tarayıcı tanıtılması ve temel linux komutlarını anlatan yazılar var. Bence bir gözden geçirmeye değer.
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22