Haberler & Duyurular
Veritabanı Yönetimi Sistemleri I
VTYS I dersi Laboratuar dersleri bu dönem için sona ermiştir.29 Aralık ve 5 Ocak Tarihlerinde ders yapılmayacaktır.

Araş.Gör.Zeynep GÜRKAŞ AYDIN

Araş.Gör.M.Deniz DEMİRCİ
Bilgisayar Mühendisliğine Giriş Ödev4
Bilgisayar Mühendisliğine Giriş dersinin 4. ödevi bölümün internet sayfasına eklenmiştir. http://www.trans.istanbul.edu.tr/ce/uploads/BMG1_Odev4.doc
Final Takvimi
Bilgisayar Mühendisliğine Giriş Ödev3
BMG1 Dersi için 3. ödev bölümün internet sayfasına yerleştirilmiştir.
Ödeve ulaşmak için:
http://www.trans.istanbul.edu.tr/ce/uploads/BMG1_Odev3.doc

JAVA 6 çıktı!
Bu sürüme ScriptEngine eklenmiş bu JavaScript kodunu desktop uygulamalarında kullanabilmenize olanak sağlıyor. Derby veritabanı eklenmiş durumda. Derby'i özellikle internet üzerinden işlem yapan uygulamalar da bağlantının kesilmesi halinde verinizin kaybolmaması için kullanabilirsiniz. Swing üzerinde ciddi yenilikler var. Yine uygulamanızı izleyebilmek için jhat (Java Heap Analysis Tool) adında bir araç eklenmişi uygulamanızı jhat ile açıp nerde ne kadar hafıza cpu kullanmış web browser ile görebiliyorsunuz. JDBC apiside ciddi yenilikler var. Daha fazla detay için tıklayın...
Veritabanı Yönetimi Sistemleri I Ödev
Forumda yazıldığı üzere VTYS 1 ödevi detayları.
Ödevin Veriliş Tarihi : 11.12.2006
(PDF halinde bölüm web sayfasında duyurulmuştur.)
VTYS I dersi uygulama ödevi olarak Microsoft Access veritabanı sistemi kullanılarak bir çalışma yapılması gerekmektedir.
!!! Her öğrencinin tasarlayacağı veritabanı özgün olmalıdır. Birbirinin aynısı tablolara veya ana temaya sahip ödevler değerlendirmeye alınmayacaktır. !!!
Detaylı açıklama haberin devamında
Programlama Dilleri1 Ödevi 07-12-2006
Programlama Dilleri 1 Dersi için Araştırma Görevlisi Yakup Tarık KRANDA'nın vermiş olduğu ödev bölüm sayfasına eklenmiştir.
link:
Computer Networks - Soket Programlama
8 Aralık 2006 Cuma günü Computer Networks dersi kapsamında, Araştırma Görevlisi Yakup Tarık KRANDA tarafından saat 11:00 - 12:00 arasında soket programlama konusu anlatılacaktır.
BMG Vize Sonuçları
Bilgisayar Mühendisliğine Giriş dersi vize sonuçlarını Arş. Gör. Özgür Can Turna bize gönderdi sonuçlar için tıklayın.
Kriptoloji Dersi Sunum Takvimi
Kriptoloji dersinin sunum tarhileri mail grubunda duyruldu. Tüm liste için haberin devamına bakınız.

Veri Yapıları Ödev
Bu haftaki ödev konunuz; komut satırından kullanıcı tarafından girilen bir işlemi, işlem ağacı üzerinde göstermek. Yani kullanıcı 2*(3+5) gibi bir işlemi komut satırından girecek, siz de bu işlem elemanlarını işaretçi yardımıyla işlem ağacına yerleştireceksiniz ve sonucun LDR,LRD,DLR taramalarını ekrana sırayla yazdıracaksınız.
Ödevde önce girilen işleme göre ağacı oluşturacak, sonra da oluşturduğunuz işlem ağacının ekran çıktısını almak için; üç tarama şekline (öz düzenli tarama,orta düzenli tarama ve son düzenli tarama) göre ağaç üzerinde dolaşıp elde ettiğiniz sonuçları ekrana yazdıracaksınız.
Bu arada pazartesi saat 16:30'a kadar ödevi Oğuzhan Bey'e göndermeniz gerekiyor. Geç gelen ödevler okunmayacaktır. Ödevlerin kaçıncı ödev ve kime ait olduğunu daha kolay anlayabilmek için ödev maillerinizin subject kısmına, L3_okulnumaranız formatında yazarak göndermeniz gerekiyor. soru ve sorunlarınız için foruma bakınız
Araş. Gör. Şafak DURUKAN
Programlama Dilleri I Vizesi [DUYURU]
Önümüzdeki vize haftası içerisinde yapılması planlanan Programlama Dilleri I Vizesi yapılmayacaktır.
Vize Sınavı ileriki bir tarihe ertelenmiştir.

Arş. Gör. Özgür Can TURNA
JAVA açılıyor
Daha önce bu yıl sonuna doğru javanın kodlarını açacağını duyuran Sun, Javanın iki önemli bileşeni olan HotSpot VM ve JAVAC kod lisansını GPL2 olarak değiştirdi. Yalnız javanın yine standartları jcp.org tarafından belirlenmeye devam edecek. Linkler: OpenJDK projesi James Gosling'in bu durum için yorumu.
Güz Dönemi Vize Tarihleri
Forumda Arş. Gör. Özgür Can TURNA 'nın da duyurduğu üzere güz dönemi vize sınav tarihleri belli oldu. Sınav takvimine İÜ. Bilg. Muh. sayfasından yada sitemiz üzerinden rtf haline erişebilirsiniz.
10 KASIM
"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."
Mustafa Kemal Atatürk
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22