Haberler & Duyurular
IUCoders RSS Hizmetinizde
http://www.iucoders.com/rss.jsp?adet=30 adresinden RSS programınıza son 30 konu başlığını alabilirsiniz.
Detaylı bilgi için buraya tıklayın.


Netaş iş ilanı
Netaş c,c++,java bilen yada junior seviyede personel alıyor ilgilenen arkadaşlar için ilanın tamamı şu şekilde
Seminer | PKI (Public Key Infrastructure)
PKI (Public Key Infrastructure) yani Açık Anahtar Alt Yapısı konulu seminerimize tüm herkes davetlidir.

Alcatel Bilgisayar Yüksek Mühendisi Erdem Bey'in vereceği seminerimizde aşağıdaki konular anlatılacaktır.


- Şifreleme Algoritmaları
- Dijital İmza
- Akıllı Kartlar
- Veri Şifreleme
- Simetrik ve Asimetrik Şifreleme Teknikleri


Seminerimiz bu konuları bilen veya bilmeyen herkes için çok öğretici ve yararlı bir seminerdir. Bu konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu seminerimizi kaçırmayın!


Seminer;

Tarih : 18 Mart Salı
Saat : 14:00-16:00
Yer : Mühendislik Fakültesi A1 Seminer Salonu
Konuşmacı : Erdem YILMAZ
Türk Telekom'dan indirim
Türk Telekom Nisan ayından itibaren uygulanacak olan yeni bir indirim paketi duyurdu. Yüksek hızdaki bağlantılarda ciddi indirimler yapılmış. Kotalılarda ise 3gb 4gb olmuş diğerlerinde indirime gidilmiş. Yeni tarifeler şöyle şurda
ROOT Sunucularına saldırı
Dün İnternetteki root sunucularına toplu DOS saldırısı düzenlendi. G,I,M root sunucuları diğer sunuculara nispeten daha yoğun saldırıya maruz kaldı. Bu saldırı internette az da olsa bir yavaşlamaya neden oldu. Saldırı 7-12 saat sürdü. Bu çapta bir saldırı en son 2002 yılında yaşanmıştı. Son 48 saate ait root sunucularının sorgu miktarı için tıklayınız. Haber kaynağı için tıklayınız.
Yahoo Mail kodlarını açıyor...!
Yahoo Developer Network yöneticisi Chad Dickerson Yahoo Mail servisinin kodlarının yazılım geliştiricilere açılacağını duyurdu. Yahoo'nun büyük bir şirket olduğunu ve kullanıcıların her istediği uygulamayı oluşturmalarının zor olduğu belirten Dickerson. Kodların açılmasıyla ortaya çok sayıda uygulama çıkacağını söyledi. haberin devamı
kısa kısa...
PHP'ciler için 5 adet trik içintıklayınız Windows Vista için varsayılan tema belli oldu Vistayı kurduğunuzda şuna benzeyecek. CSS ile formlarınıza renk katın nasıl mı? buaraya tıklayın. CSS demişken W3C nin belirlediği CSS3 standartına göre CSS3 ile şöyle şeyler yapılabilecek. Ve son olarak Photoshop ile fotoğraflara nasıl derinlik katılır. Buraya tıklayın öğrenin
AJAX ile gelen güvenlik ve performans riskleri
Web Servislerine yönelik güvenlik yazilimlari saglayicisi olan Forum Systems
30 Ocak'ta AJAX ile ilgili güvenlik tehlikesi ve performans riskleri konusunda bildirimde bulundu.
Asynchronous JavaScript ve XML yani AJAX ne kadar karşılıklı ve interaktif Web servisleri sunsa da web platformunda bir istek ve cevap sistemi olan XML ile ilgili bu haber bazi popüler Web servisi uygulamalarının da zaafiyete düştüğü noktalar olduğunu gösteriyor.
AB alan adı kullanımda...
Avrupa Birliğinin internet alan adı uzantısı ".eu" kullanıma açıldı.Üye ülkeler arasındaki ilişkileri arttırmak ve ABD tarafından kontrol edilen ".com" ya da ".org" gibi uzantılara rakip olmak amacıyla oluşturulan ".eu" alan adı Avrupa Birliği ülkeler arasında kullanılacak.
BBC Türkçe Servisinin haberine göre,uygulamanın ilk dört ayında,ancak belirli sayıda kurum ve kuruluşun ".eu" alan adı kullanmasına izin verilecek.".eu" alan adını kullanmada kamu kurumları,hakları tescil edilmiş markalar ve şirketlere öncelik verilecek.7 nisan 2006'dan itibaren bu alan adı herkesin kullanımına açılacak.