Haberler & Duyurular
Crossplatform Virus
MS Windows ve Linux altında çalışabilen bir virüs yazıldı.
Assambly ile yazılan virüs ELF ve PE dosya formatlarına kendini gömebiliyor. Şimdilik zararsız olan virüs sadece imza bırakıyor.
kaspersky firması tarafından Virus.Linux.Bi.a / Virus.Win32.Bi.a isimleriyle isiimlendirilmiş .
İŞ İLANI
Flash tasarımı konusunda bilgi sahibi ve kendini geliştirmek isteyen part-time çalışabilecek arkadaşlar bahsi geçen iş konusunda görüşmek üzere Araş. Gör. Muhammed Ali Aydın ile görüşebilirler.
MICROSOFT ve CISCO EĞİTİMLERİNDE BÜYÜK KAMPANYA
Microsoft Eğitim Çözümleri Ortağı unvanına sahip olan Bilişim Eğitim Merkezi 7. kuruluş yıldönümünü kutladığı bugünlerde, Microsoft sertifika eğitimleri konusunda tüm bilişim sektörü çalışanları ve bu alanda kariyer yapmak isteyen herkes için bir fırsat kampanyası başlattı.
ACİL YARDIM ÇAĞRISI! AFRİKA ACİL YARDIM BEKLİYOR
AFRİKA YARDIM BEKLİYOR AFRİKA’DA 700 BİN İNSAN AÇLIKTAN ÖLECEK!
Afrika son 40 yılın en kurak dönemini yaşıyor.Somali, Etiyopya, Eritre, Cibuti ve Kenya’da 700bin insan ölümün eşiğinde!11 milyon insan açlık ve susuzlukla karşı karşıya;Kara Kıta çaresiz!Sizden yardım bekliyor.
2006 SourceForge.net Community Choice Awards
"2006 SourceForge.net Community Choice Awards"´a 14 farklı katagoride toplam 40 adet proje sourceforge tarafından aday gösterilmiş ve 17 Martta sonuçlanan ilk ön eleme gerçekleştirilmişti. Şimdi sıra asıl oylamada. Adaylar arasında Türkiye'den iki proje katılıyor. Haberin devamını mutlaka okuyun.
iucodersCHAT !
Merakla beklenen online Chat modülü kullanımda!
Gecici olarak hazir modül aldık.Kendi chatBox'ımızı yazana kadar bunu kullanıma sunuyoruz.
iucodersCHAT 'e banner'ın altındaki linkten ulaşabilirsiniz.
İyi sohbetler...
iucodersCHAT için tıklayın.
BeOS ve ZetaOS
turkbug.org Türk BeOS ve ZetaOS Kullanıcılar Gurubu sitesi yeniden açıldı. Site de beos ve zetaos ile ilgili kitap , döküman ve kurulum cdlerine erişmek mümkün. Ayrıca forumlar üzerinden beos,unix ve zetaos ile ilgili sorularınıza cevap alabilirsiniz.
THY unutulan eşyaları satıyor
Türk Hava Yolları (THY), Merkezi Kayıp Eşya Deposu’nda 1 yıllık bekleme süresi dolan unutulmuş ve sahipsiz toplam 12 bin 943 parça eşyayı kapalı zarfla teklif almak suretiyle satışa çıkardı.
Bilişim Eğitim Merkezi
Bilişim Eğitim Merkezi üniversite temsilciliği için öğrenci arkadaşlar arıyor. bilisimegitim.com Detaylı bilgi haberin devamındadır.
iucoders.com
Bu gece saat 03,00 itibariyle server üzerinde güncelleme yapılacak.Telekom'un kablolar yine koptu
Denizin dibinde olmasına rağmen sürekli kopan kablolara bir cözüm bulamayan Telekom yine sürüngen hızında internete mahkum etti bizi. Bir hafta önce kopan kabloya bugün yenisi eklendi. Backup'u olmayan Türk interneti önümüzdeki günlerde sürünmeye devam edecek.
Haber ile ilgili link için tıklayınız.
CiscoExpo 2006 Türkiye etkinliği
Cisco Systems, CiscoExpo 2006 ile, Türkiye'nin iletişim ve internet teknolojilerinde girdiği yeni dönemi ve bu teknolojilerden doğacak verimlilik fırsatlarını yurtiçi ve yurtdışından gelen en yetkin konuşmacılarla gündeme taşıyor.

CiscoExpo içeriği, konuşmacıları, katılımcıları ve standartları ile uluslararası bir etkinliktir. Her yıl Avrupa'da 25'den fazla ülkede düzenlenmektedir.

ilgili link: tıklayın
Haber turu
Transparan OLED ler üretildi. Artık Minortiy Report'taki gibi bilgisayar kullanabileceğiz.
Gün geçmiyorki programlama dillerini birbiriyle karşılaştıran başka bir adam çıkmasın. Aha burda da C++ JAVA Ruby Python karşılaştırılmış.
Boş vaktim var şu mouse'umdan robot yapayım diyorsanız. CLICK HERE
İstanbulda hava durumu
23.01.2006 Poyraz fırtınası ile birlikte kar yağışlı geçecek. Kar yağışının öğle saatlerinden itibaren etkisini artıracağı tahmin ediliyor. İl genelinde görülecek buzlanma ve kar yağışının günlük hayatı olumsuz etkilemesi beklenmektedir.
24.01.2006 Kuvvetli rüzgar ile birlikte kar yağışlı geçecek. Kar yağışının öğle saatlerinden itibaren etkisini azaltacağı tahmin ediliyor. İl genelinde görülecek buzlanma ve kar yağışının günlük hayatı olumsuz etkilemesi beklenmektedir.

haberin devamınıda okumanızda fayda var...
Hücresel Sinir Ağları ödül getirdi
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye'deki bilim çevrelerinde olduğu kadar uluslararası alanda da adından söz ettiren ve başarılarıyla dikkat çeken akademisyenleri ödüllendirdiği bilim, hizmet ve teşvik ödüllerini 28 Aralık 2005 tarihinde yapılan bir törenle sahiplerine verdi.
  1 2 3 4