Haydi BİLMÖK' e (12-15 Nisan @Eskişehir)
Türkiye çapındaki tüm bilgisayar mühendisliği ve bilişim öğrencilerinin tek buluşma noktası olan Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi'nin (BİLMÖK) üçüncüsü 12-15 Nisan tarihlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde gerçekleşecek... Ayrıntılar haberin devamında.


Her yıl farklı bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği ve ilgili kulübü tarafından organize edilen, bilgisayar mühendisliği ve bilişim öğrencileri arasındaki etkileşimi ve iletişimi artırırken mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, toplamda ülkenin bilişim alanındaki yönelimlerini belirlemek ve bu alanda gelişimine destek vermek amacıyla düzenlenen mesleki ve sosyal bir toplantı olan BİLMÖK; bilişim toplumuna geçiş sürecine Türkiye'nin hızlı bir şekilde uyum sağlaması için doğru teşhisleri yapmak, ve bununla bağlantılı olarak bilgisayar mühendisliğinin ve bilişim sektörünün sorunları ve eksikleri üzerine ortak bir çözüm geliştirmek düşüncesiyle düzenleniyor.

Bu seneki organizasyonunu bilgisayar mühendisliği tabanlı olan Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Kulübünün (BBTK) üstlendiği etkinlik; üniversiteler arası teknik ve sosyal diyalogu kurmak ve geliştirmek, bilişim alanının önemli eksiklerinden biri olan mesleki örgütlenmeye yönelik bir platform oluşturmak gibi amaçların yanı sıra içeriğiyle de katılımcılar için ufuk açıcı bir nitelikte olmayı hedefliyor.

Sektörün tecrübeli isimlerinin yanı sıra, sanayiciler ve çeşitli üniversitelerin bölüm başkanlarının da öğrencilerle buluşacağı 3. BİLMÖK'te, Türkiye'de bilgisayar mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği eğitimi konuşulacak. Öğrenciler kendi aralarında düzenleyecekleri forumlarla deneyim, bilgi ve düşüncelerini paylaşacak, üniversitelerini ve eğitim yapılarını karşılaştıracak, BİLMÖK'ü yapılandırmaya devam edecekler. Üç günün sonunda hazırlanacak sonuç bildirgeleri sektöre, üniversitelere ve öğrencilere iletilecek.

Katılımın ücretsiz olduğu kongreye Türkiye'deki bütün bilgisayar mühendisliği bölümlerinden üçer resmi temsilci davet edilecek ve Eskişehir'de BBTK tarafından ağırlanacak. 15 – 31 Mart tarihleri arasında kayıtların internet üzerinden yapılacağı kongreye bu sene Türkiye genelinde bilgisayar mühendisliği bölümü olan 35 üniversiteden toplam 105 resmi temsilcinin katılımı bekleniyor.

Detaylı bilgi için : http://www.bilmok.org.tr/
Del.icio.us
Digg
Facebook
Furl
Google
Blink
Simpy
Spurl
Y! MyWeb